Kliknij aby przejść do Jeździeckiego Sklepu Internetowego Cwał

Siodło kawaleryjskie Daw-Mag wz. 36/2012

Kategoria: Siodła wojskowe
Producent: Daw-Mag
Siodło kawaleryjskie wz. 1935/2012 jest to opracowany w 2012 r. model siodła kawaleryjskiego dla Reprezentacyjnego Szwadronu Kawalerii Wojska Polskiego,
 
Wzorem dla jego konstrukcji jest siodło oficerskie wz. 36, które było szczytowym osiągnięciem polskiej myśli siodlarskich II RP. Do dzisiejszych czasów przetrwały cztery takie siodła. Jedno z nich posłużyło za podstawę przy powstaniu tego projektu. Szkielet siodła jest wiernym odwzorowaniem oryginalnej drewnianej przedwojennej terlicy. Podstawową różnicą jest materiał. Współczesna terlica wykonana jest z żywic poliestrowych, zbrojonych tkaninami z wytrzymałych włókien szklanych.Rzemienne uszka na stopach ławek, służące do troczenia pakunków przedniego i tylnego, zostały zastąpione nierdzewnymi uszkami stalowymi.
 
Poduszki kolanowe są naszyte na tybinkach a wyściółki ławek kończą się równo z ich brzegami co umożliwia wygodne troczenie szabli. Jest to istotne w przypadku używania siodła w kawalerii.
 
Rekonstrukcyjne od kawalerii XVII wiecznej po II Wojnę Światową, stanowi również podstawowe wyposażenie ułanów Reprezentacyjnego Szwadronu Kawalerii WP.
 
Rozmiary siedziska: 19"
Wersje wykonania: EXCLUSIVE (60% skór importowanych)
Dostępne w kolorach: naturalny,czarny, brązowy,london, mieszany
 
Cena: 5600 zł
Cena 5600 zł
 
Zapytaj o produkt

Komentarze

Polecamy

Siodło skokowe Vicky przeznaczone jest dla młodzieży. Posiada dość głębokie siedzisko oraz kwadratowy tylni łęk....

Więcej...

Siodło Leopard wykonane jest z wysokiej jakości importowanej skóry bydlęcej. Siedzisko i poduszki kolanowe pokryte...

Więcej...